Blue Vision Fitness Akademi
Yapılmış Eğitimlerden Resimler    |     İletişim     |     Üye Ol     |    Üye Girşi

Blue Vision Fitness akademi Türkiye ‘de bir ilk gerçekleştiriyor. Blue Vision Fitness Akademi Kurucusu Naumman Mazıcıoğlu 5 yıllık Rüyasını gerçekleştiriyor.

İki yıl önce Milli Eğitim Bakanlığına sunduğu proje, Talim Terbiye Kurulu Kararı ile Türkiye’nin İlk Personal Fitness Training Genel Fitness eğitim kurumunu kurdu. Bu okulda özel kurslar ve dershaneler yönetmeliğine göre çalışarak katılımcılara bir mesleki eğitim kursu verilecektir.

Bu kurs dan mezun olanlar Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile ;
BLUE VISION FITNESS AKADEMİ AVANTAJLARI

  • Blue Vision Fitness Akademi, Türkiye’nin ilk Fitness mesleki kursunu kurmuş bir yapıdır
  • Blue Vision Fitness Akademi, Bu Sertifika ile Türkiye’de geçerliliği olan İLK VE TEK MESLEKİ SERTİFİKA KURSUDUR.

  • Blue Vision Fitness Akademi Sertifka Porgramında başarılı olan katılımcılar, Hem MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından hem de AMERICAN COUNCIL ON EXERCISE Tarafından belge alacaklardır. Bu sayede ayrı bir zaman ve ayrı bir ek ücret verme durumunda kalmayacakdır.

  • Blue Vision Fitness Akademi, Türkiye’deki üniversitelerin deneyimli ve sektöre yön veren bilimsel akademik kadrosu ile ortak çalışma içinde bulunarak Türkiye’de yine bir ilke imza atmış ve Tükiye’nin ilk ‘’PERSONAL FITNESS TRAINER’’ kitabını çıkartmıştır.

  • İstanbul, Marmara, Çanakkale, 18 Mart Çanakkale, Akdeniz, Ankara ve Gazi Üniversiteleri’nin akademi kadrolarının desteği ve ACE’in (American Council on Exercise ) deneyiminin birleşmesi ile bu kitap ve çalışma kitapçığı meydana çıkmaıştır.

  • Sistemin ve kitabın en önemli özelliği tamamen TÜRKÇE olması; bu doğrultuda, düzenlenecek eğitim ve kredi kursları ile sınavın da Türkçe olarak yapılacağı anlamını taşımaktadır.

  • Yine Türkiye’de bir İLK olarak kredi kursları TÜRKÇE olacaktır.

  • Adaylar için teorik eğitim 20 gün sürecek, sonrasında spor klüplerinde pratik çalışma imkanı bularak sınava hazırlanacaklardır.

  • Türkiye genelinde yapılacak bu eğitim sistemi daima güncel, sürdürülebilir ve devamlılığını koruyacaktır.

  • Milli Eğitim bakanlığına bağlı çalışacak bu kurum sektörde bir ilk olacaktır. Katılımcılara ve Türkiye’deki ; Sağlıklı Yaşam, Egzersiz ve Spor Alanında Bir çok avantajı vardır.

Katılımcılara Avantajları;

1. Konusunda uzman Türkiye’nin önde gelen Devlet ve Özel Üniversitelerin de ders veren akademik kadro tarafından ders alacaktır.

2. Konusunda uzman ve yurt dışında, eğitim vereceği branşta “master” pozisyonuna sahip uzman kadro ders verecektir.

3. 120 saat Teorik ve Pratik ders göreceklerdir. Buna ek olarak da zorunlu staj uygulaması olacaktır.

4. Her katılımcıya;

PFT Kitabı
PFT Çalışma Kitapçığı
PFT Deneme Sınav Kitapçığı verilecektir

5. Milli Eğitim Bakanlığı şartnamesine uygun olarak devam zorunluluğu olacaktır. Bu sayede katılımcıların bilgi düzeyleri aynı düzeyde olacaktır.

6. Türkiye’de ilk olarak yapılacak eğitimler de Uygulamalı ve Teorik olan dersler sonunda, katılımcılar Üyeler üzerinde bire bir uygulama yaparak, kendilerini çok daha iyi geliştirme olanağı sağlayacaktır.

7. Eğitimin sonunda Blue Vision Fitness Akademi’nin ACE ile ortaklığı ( American Council on Exercise) sayesinde ACE düzenlediği
sınava da girebileceklerdir. Sınavda başarılı olanlar Tüm dünya’da geçen ACE Personal Trainer Certification ve Türkiye’ de geçen Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı BVFA Personal Fitness Trainer sertifikasına sahip olacaklardır.

9. Sonrasında kendilerini geliştirmek için alacakları tüm kurslar MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI olacaktır.

10.Daha önceden eğitim kalitesi kanıtlanmış sisteme giren ve başarılı olan katılımcılar, Türkiye’de çok rahat iş bulabilecekler ve diğer iş başvurularında bir adım önde olacaklardır.

11.Milli Eğitim Bakanlığı şartnamesine uygun olarak devam zorunluluğu olacaktır. Bu sayede katılımcıların bilgi düzeyleri aynı düzeyde olacaktır.

12.Eğitimin sonunda Blue Vision Fitness Akademi’nin Eğitimin den mezun olanlar CPR CPR (cardiopulmonary resuscitation), ve AED (automated external defibrillator) Belgesine sahip olacaklar.