Aktif ve Pasif Eklem Hareket Genişliği ve Kas Kuvvet Değerlendirmeleri

aktifbasif

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Katılımcılar eğitim programı sonunda, günlük hareketleri ve sportif performans gerektiren hareketleri optimum seviyede gerçekleştirebilmek ve sakatlanma riskini minimum seviyede tutmak için gerekli olan eklem hareket genişliklerini, hareketi gerçekleştiren kasları ( bağlantı noktalarını, görevlerini ve bağlantılı oldukları sinirleri), hareketlerin kısıtlanmasına neden olan herhangi bir nedenin olup olmadığını, eklem hareketinin kısıtlanmasında birinci derecede rol oynayan kısalmış kasların  net olarak belirlenmesi, ayrıca kuvvetli ve zayıf kasların net olarak belirlenmesi ve insan hareket sistemine etkileri öğrenilecek. Öğrenecekleri bilgilerle, statik ve dinamik postür analizinin tamamlayıcısı niteliği taşıyan bu eğitim sonunda,  üyelerin yada sporcuların kas dengesizliklerini net olarak belirleyebilecekler, böylece kişiye özel hazırladıkları programların yüzde yüz amaca uygun olduğundan emin olacaklardır.

Eğitim Süresi

  • 2 Gün (15 Saat),

Eğitime Kimler Katılabilir ?

  • Fitness ve pilates eğitmenleri, diğer tüm spor branş eğitmenleri, fitness eğitmen adayları ve beden eğitimi öğretmenleri.

Mustafa Savaşan

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi ACE (American Council On Exercise) onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.

WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?