Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Bluevision Fitness Akademi

Sporu seven bilinçli ve sağlıklı bir toplum için çalışıyoruz

Mavi Vizyon, Türkiye’ nin ilk özel Fitness Akademisi’dir ve Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla eğitimlerini belgelendirmektedir. Türkiye’nin fitness eğitmenliğine ilişkin kapsamlı ilk kılavuz ve eğitim kitabı ‘Personal Fitness Trainer’, Mavi Vizyon tarafından çıkarılmıştır.

Mavi Vizyon, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ile Fitness Kulüpleri’nin kurulum aşamasından itibaren teknik, yönetimsel, yazılım gibi tüm fonksiyonlarında danışmanlık hizmeti sağlar. Ayrıca sunduğu eğitim ve sınav sistemleri sayesinde Fitness Kulüpleri’nin insan kaynakları konusunda meslek içi eğitim, performans değerlendirme ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Aynı zamanda bu sektörde çalışmak isteyen bireysel müşterilerine de kariyer danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Mavi Vizyon, Fitness Sektörünün gelişmesini desteklemek amacıyla Fitness ve Spor Etkinliği Organizasyonu hizmeti de vermektedir. 2014 yılında Üniversite kampüslerinde düzenlenen Be Fit Be Happy etkinlikleri ile gençlerin farklı fitness dersleri ve eğitmenleriyle tanışmaları sağlanmıştır. Yine 2014 yılında ilki düzenlenen ‘Sports and Fitness Festival’, sektörün önde gelen markalarını ve eğitmenlerini fitness meraklılarıyla bir araya getiren başarılı bir platform olmuştur. Ayrıca festival öncesi workshop ve seminerler ile yurtdışından ve Türkiye’den eğitmenlere sertifikalı eğitim olanağı sağlanmıştır.

 

Misyonu Türkiye’de fitness sektörünün innovasyonu ve gelişmesini sağlayarak, sektörde uluslararası standartta hizmet verilmesi için öncülük etmektir. Mavi Vizyon Organizasyon ve Ticaret, bu misyon çerçevesinde,
  • Sektörün önde gelen spor kulüplerini destekler; yenilikleri uygulamaları için gerekli liderliği sağlar;
  • Bilimsel bilginin sektöre iletilmesinde aracılık eder;
  • Sağlıklı yaşam için egzersizin en iyi uygulamalarının yaygınlaşması için standartlara dair farkındalık yaratır;
  • Fitness sektörünün sağlık sektörünü destekleyebilecek güce ve etkililiğe gelmesi için gerekli ilkeleri yaygınlaştırmak için yayınlar ve etkinlikler düzenler.
2005

Naumman Mazıcıoğlu tarafından Mavi Vizyon Organizasyon İstanbul’da bir eğitim, danışmanlık, organizasyon ve ticaret firması olarak kurulmuştur.

2009

American Council on Exercise ile yaptığı ortaklık ile Türkiye’yi uluslararası fitness sertifikasyon sistemleri ile tanıştırmıştır ve 2011 yılından beri Türkiye’de ACE onaylı ‘’Personal Training Eğitimi’’ , ‘’kredi kursları’’ ve ‘’sertifikasyon sınavı ‘’ düzenleme yetkisine sahip ilk ve tek kurum olmuştur.

2011
Dünyaca Ünlü Pilates Eğitim sistemi olan yılında ‘’STOTT PILATES’’ ile anlaşma yaparak Türkiye’ de Hosting merkezi kurmuştur. 2011 yılında İstanbul’daki ilk ‘’Zumba Fitness Eğitmenlik’’ eğitimine ev sahipliği yaparak Türkiyede yaygınlaşmasında öncülük etmiştir.
2012
Faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alarak ‘’Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği’’ belgesi vermeye başlamıştır.
2015

Piloxing derslerinin eğitmen eğitimini Türkiyeye getirmiştir.
2014 yılında ‘’European Health and Fitness Association’’ tarafından denetlenmiş ve Personal Trainer belgesi verme yetkisi kazanmıştır.
Aynı yıl içerisinde ‘’Aerobics and Fitness Association of America’’ tarafından denetlenerek Grup Fitness Eğitmenliği belgesi verme ve Türkiye’de sınav düzenleme yetkinliğine kabul edilmiştir.

2018

Amerika’nın önde gelen fitness sertifikasyon sistemlerinden biri olan National Council on Strength&Fitness’ın (NCSF) Türkiye partneri olmuştur.

NEDEN

BLUEVISION?

15Yıllık Deneyim
1343Mezun Öğrenci
13Uluslararası Geçerlilik
24Haftalık Ders
KURUCU

NAUMMAN MAZICIOĞLU

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. Sonrasında 19 yıldan fazla süredir fitness sektöründe yer alan, bu
süre içinde heyecanı, işine adanmışlığı ve coşkulu kişiliğini kaybetmeden hatta günden güne artan enerjisi ve bilgisiyle işini yapmaktadır. Türkiye Jimnastik Federasyonu’nda Öğretim Görevlisi olarak bulunmuştur. Türkiye’ de düzenlenen sayısız organizasyonda ve konferanslarda dersler vermiştir.

Naumman Mazıcıoğlu Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da tanınan; Türkiye’nin ilk ve tek ‘International Presenter’ıdır. İtalya, İngiltere, Ukrayna, Amerika ve Rusya gibi ülkelerde dersler vermiş bir eğitmendir. Body Bar, Gliding ve BOSU Master Trainer/Presenter’ı olmasının yanısıra ACE Personal Fitness Trianer, AFAA Group Fitness Trainer/Examiner’ı, STOTT PILATES, IMP/ IR / ICR /IBRL / ACHR /ABRL Eğitmenidir. Bluevision Fitness Akademi kurucusu ve direktörüdür.

EKİBİMİZ

AKADEMİK KADROMUZ

Blue Vision Fitness Akademi Eğitim içerikleri ve kurs materyalleri, konularında uzman akademisyenlerin katkılarıyla ve akreditasyon kurumlarının standartlarına uygun olarak geliştirilmektedir. Tüm eğitimler alanlarında yetkin Eğitim Uzmanları tarafından verilmektedir.

Prof. Dr. Kamil Özer
Bilim Kurulu Üyesi
Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı; Uluslararası Sağlık, Beden Eğitimi, Rekreasyon, Spor ve Dans Konseyi 2005 yılı Olağanüstü Liderlik ve Katkı Ödülü sahibi; Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi
Doç. Dr. Mehmet Üzel
Bilim Kurulu Üyesi & Anatomi, Biyomekanik ve Spor Yaralanmaları Eğitim Uzmanı
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi; Türk Basketbol Federasyon Sağlık Ekibi Üyesi; Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Eğitim Komitesi Üyesi
Yrd. Doç. Dr. Orkun Pelvan
Bilim Kurulu Üyesi & Egzersiz Fizyolojisi Eğitim Uzmanı
Marmara Üniversitesi Beden eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
Dr. Ahmet Ertaş
Anatomi ve Spor Yaralanmaları Eğitim Uzmanı
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
Dr. Mustafa Savaşan
Bilim Kurulu Üyesi & Antrenman Bilimleri ve Düzeltici Egzersiz Eğitim Uzmanı
Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi EREPS onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.
Alla Kuvatova
Pole2Fit Eğitmeni
40 yıllık spor deneyimi olan Alla Kuvatova spor yaşamına Almaata’da (Kazakistan) bulunan Olimpiyat Rezervasyon Okulu’nda cimnastik eğitimi ile başlamıştır. Daha sonra Kazakistan Cumhuriyeti Devlet Bale, Dans ve Koreografı Okulu’nda bale ve piyano eğitimi almış ve buradan profesyonel bale dansçısı ve koreograf olarak mezun olmuştur. Kazakistan Beden Eğitimi ve Spor Üniversitesi Cimnastik Antrenörlüğü Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversitede başladığı vuşu sanatında daha sonra usta ve başantrenör olmuştur. Grup fitness, bireysel fitness, spinning, aerobik, step, tae-bo, kick box, core-training, pilates, bosu, glide, akrobatik pole eğitmenliği belgelerine sahiptir. Uluslararası pole fitness hakemi olup Türkiye’yi Avrupa ve dünya şampiyonalarında hakem olarak temsil etmiştir. Hâlen İstanbul’da bulunan kendine ait stüdyoda ve kendine ait Pole2Fit markası ile pole sport, pole dans dersleri vermektedir.
Kenan Topuz
Kenan Topuz, İstanbul Üniversitesi Jeoloji Müh. bölümü mezunudur. Uzun Yıllardır Fitness sektöründe Profesyonel olarak Yönetici, danışman ve eğitimci olarak görev almaktadır. 1982 yılından beridir fitness sektöründe kişisel eğitmen ve yönetici olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Fitness ve Vücut Geliştirme Federasyonda Eğitim Kurulu Üyesidir olarak, Kulüp Yönetimi, pazarlama ve satış, iletişim derslerini vermektedir. Aynı zamanda Finspor Academy çatısı altında, kurucusu ve danışman olarak Stott Pilates, Precor, Maddog Spinning, Queenaxx, Running academy, Kulüp Yönetimi sertifika program ve uygulamalarının direktörüdür. Türkiyede Hilton, Marriott, Conrad, Hyatt, İntercontinental Hotels, Whyndham, Ramada, Spora Club kulüp&spa işletme Markalarının kuruluşunda danışman ve yönetici olarak görev almıştır. Ve halen işletme danışmanlıklarını sürdürmektedir.
Burak Telgeren
Burak Telgeren, İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Müh. bölümü mezunudur. Fitness kariyerine Fitness Akademi eğitimleri ile başlamış olup, ACE ve NCSF eğitimleri ile Personal Trainer ünvanlarını almıştır. 2017 yılından beri Mavi Vizyon’da çeşitli görevlerde bulunmuş olup, 2018 yılında Fitness Akademi Eğitim Direktörü olmuştur. Fitness Akademi’de Testler&Değerlendirme, Biyomekanik Uygulama dersleri vermekte olup, Anatomi, Sağlık Taraması vb derslerinin etütlerini yapmaktadır.
WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?