BOSU® Balance Trainer Eğitimi

bosu

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

BOSU® Balance Trainer, bireysel ve grup derslerinizde kullanabileceğiniz popular ekipmanlardandır. David Weck BOSU® Balance Trainer’ı 1999 yılında geliştirdiğinde tüm bedende simetrik kuvvet kazanımını sağlayarak koordinasyonu geliştiren bir gereç yarattı.

BOSU® Balance Trainer programı, fitnessın tüm bileşenlerinin yanında propriyoseptif ve denge açısından gelişimi destekleyen bir eğitim sistemidir. Denge bileşenini de egzersiz programınızın içerisine katmanıza olanak tanıyan Bosu®Balance ile

 • vücudun bütününü simetrik çalıştırma,
 • fonksiyonel fitness çalışmaları,
 • stabilitenin arttırılması,
 • vücut farkındalığına yönelik çalışmalar gerçekçekleştirme,
 • sporcular kondisyon programları içerisinde kullanabilirler.
 • Fonksiyonel denge’nin tanımı ve teorik altyapı,
 • BOSU® üzerinde, oturarak, dizler üzerinde, sırt üstü yatarak, yüz üstü yatarak, yapılabilecek egzersizler,
 • Statik ve dinamik hareketlerin doğru uygulamaları,
 • Core, omuz, kalça ve pelvis ve ayak / alt bacak bölgelerine yönelik egzersizler,
 • Dinamik denge, çeviklik, koordinasyon, stabilite geliştirme yöntemleri,
 • Daha iyi postür için denge ve stabilizasyon arttırmaya yönelik egzersizler.
 • Stabilite ve hareketliliği arttırmaya yönelik antrenmanlar için egzersizler, sınıf dizaynı ve öğretme metotları.
 • Kardiyovasküler, kuvvet ve esneklik, dayanıklılık antrenmanlarına denge zorlayacak egzersizler ve hareketler ekleyerek ileri düzey gelişim sağlama yolları.

Naumman Mazıcıoğlu

Türkiye Cimnastik Federasyonu, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümü, Gedik Üniversitesi Beden Eğitimi fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Kurucusu olduğu Blue Vision firması ile birçok eğitim, festival ve konferanslar düzenlemektedir.

Türkiye’de olduğu kadar İtalya, İngiltere, Ukrayna, Amerika, Bulgaristan, Romanya ve Rusya gibi ülkelerde de dersler vermiş bir eğitmendir. Body Bar, Gliding ve BOSU Master Trainer/Presenter’ı olmasının yanısıra ACE Personal Fitness Trianer, AFAA Group Fitness Trainer/Examiner’ı, STOTT PILATES, IMP/ IR / ICR /IBRL / ACHR /ABRL , NCSF proctor Eğitmenidir.

10-13 Haziran 2010’da Roma’da düzenlenen FitFestival’de bir Türk olarak ilk kez ders vermenin haklı gururunu taşımaktadır; Dünyaca ünlü BOSU Presenters ile birlikte aynı sahneyi paylaşmıştır.

Türkiye’nin ilk özel Fitness Akademisi’ni kurmuş, Türkiye’nin Personal Fitness ile ilgili ilk kitabını çıkarmıştır. American Council on Exercise (ACE) ile yaptığı eğitim partnerliği ile Türkiye’de uluslar arası fitness sertifikasyon sisteminin gelişimini sağlamıştır. Dünyaca Ünlü Pilates Eğitim sistemi olan STOTT PILATES ile anlaşma yaparak Türkiye’de hosting merkezi kurmuştur. Türkiye’de ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Fitness okulunu kurma izni alarak, sektöre farklı bir yön vermiştir. 2018 yılında da National Council on Strength&Fitness’ı (NCSF) Türkiye getirmiştir.

Hillside, Zone, Score Fitness, Paloma Oteller grubuna bağlı Club Marvy gibi bir çok firmaya danışmanlık yapmış olup, aplikasyonlar, bilgisayar sistemleri, CRM programları ile personal training ve diğer sistemlerin uyumlu çalışmalarının sağlanması ile ilgili bir çok çalışmada bulunmuştur.

18 Eylül Cumartesi
10:00 - 18:00 Personal Trainer
2 Ekim Cumartesi
Etkinlik bulunamadı!
WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?