info@fitnessakademi.com | +90 212 351 36 56
ÇALIŞMA ORTAKLARIMIZ
bluevision fitness akademi


Fitness sektöründe dünya standardında kaliteyi temsil ediyoruz.
ULUSLARARASI BELGELENDİRME KURUMLARI

Blue Vision Fitness Akademi’yi ve eğitim programlarını diğer kurumlar ve programlardan ayıran en önemli özellik, eğitim ve sınavların uluslararası akreditasyonudur.
Blue Vision Fitness Akademi’nin verdiği tüm sertifikasyon eğitimleri, gelişim seminerleri ve sertifikasyon sınavları  M.E.B ,European Health and Fitness Association® (EuropeActive / EREPS ) American Council on Exercise® ve National Council on Strength & Fitness® tarafından onaylıdır. Blue Vision Fitness Akademi bu kurumların Türkiye’deki sınav yetkisine sahip ilk ve tek eğitim kurumudur. Her belge, eğitmenin sahip olduğu mesleki yeterlilik alanında standartlara uygun olduğunu gösteren niteliktedir ve dünyanın birçok ülkesindeki fitness kulüplerinin iş başvurusu yaparken kabul ettiği belgelerdir.

Bu program ile katılımcıların, insanların sağlıklı ve zindelikli yaşam sürmelerine katkı sağlamaları, bu amaçla bilimsel kriterlere uygun program hazırlayabilmeleri amaçlanmaktadır. Programı başarı ile bitiren katılımcılar; Spor Merkezlerinde, Fitness ve Welness Salonlarında, insanların sağlıklı bir yaşam için spor ve egzersiz yapabilmeleri amacıyla kurulmuş her türlü merkezin yanı sıra özel ve bireysel olarak çalışabileceklerdir.

National Council on Strength and Fitness “ NCSF “

Amerika’nın ileri gelen mesleki eğitim ve belgelendirme kuruluşlarından biri olan ;  National Council on Strength and Fitness “ NCSF “ Bilimsel bilgiye dayalı çalışmaları, kamu yararını ön planda tutan girişimleri ve kaliteden ödün vermemesi nedeniyle  güvenilen bir kurumdur ve NCSF belgeli eğitmenler ABD’de en saygın fitness kulüplerinde kolayca iş bulabilmektedirler. 

NCSF, eğitim ve sertifikasyon sağladığı nitelikli eğitmenler aracılığıyla toplumun daha büyük bir kısmında sağlık için egzersiz alışkanlıklarını geliştirmek, toplum sağlığına katkıda bulunmak için, genel sağlık politikaları ile uyumlu sistemler geliştirir ve eğitimler aracılığıyla eğitmenlerine yayar. 

NCSF sertifikasına sahip olan bir eğitmen ABD’nin belirlediği kalifikasyonları yerine getirmiş ve sahip olduğu sertifika USREPS tarafından da onaylıdır.

NCSF Sertifikalarından birine sahip olmak için NCSF tarafından uygulanan çoktan seçmeli sınavlarda geçerli puan almak gerekir. Belge aldıktan sonra da eğitmenlerin, NCSF tarafından kredilendirilen gelişim seminerleri ve yayınları takip etmek suretiyle bilgilerini güncellemesi gereklidir. 

Sertifika geçerlilik süreleri iki yıldır. İki yıl içerisinde  gelişim semineri görmek, ve Temel İlk Yardım Belgesini güncellemek koşulları aranır. 
NCSF onaylı Personal Trainer olmanın avantajları nedir?


- Kişiye özel egzersiz eğitmenliği konusunda en güncel ve bilimsel bilgilere sahip olduğunuz, ve üyelerinize en kaliteli hizmeti sunmak için gerekli nitelikte olduğunuzu gösterir.
- NCSF diğer Amerikan kökenli sertifikasyonlarına göre kuvvet bazlı çalışmalarda farkını ortaya koymuş ve ileri gelen kurumlardan biridir.
- Türkiye ve dünyada en seçkin fitness kulüplerinde tercih edilmeniz için farkınızı ortaya koyar. 
- Uluslararası profesyonel kaynaklara ulaşmak için ayrıcalık sağlar.


EUROPEAN HEALTH AND FITNESS ASSOCIATION

European Health and Fitness Association (EHFA), Avrupa Birliği’nde Fitness ve Sağlık Sektörü’nü temsil eden tüm kurumları çatısı altında toplayan bir sivil meslek örgütüdür.
Mesleki eğitim konusunda yapmış oldukları çalışmalar sayesinde, Avrupa Birliği’nde fitness sektörüne profesyonel yetiştiren programların uygunluklarını değerlendirme konumundadır. AB uyum süreci içerisinde olan Türkiye için EHFA ile uyum içinde çalışmak, Fitness sektörünün geleceği açısından da önemli olacaktır.

EHFA geçtiğimiz yıllarda, Fitness ve Sağlık Sektöründe çalışacak profesyonellerin, sektörün ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak, hizmet verdiği kitlenin beklentilerini Bu nitelikler AB genelinde üniversiteler, yerel yönetimler ve ilgili tüm kuruluşlara sunulmuştur.EHFA onaylı Sertifika sahibi olmak size ne kazandırır?


- EHFA onaylı sertifikalar AB ülkelerinin tümünde geçerlidir. Belgeniz, sahip olduğunuz beceri ve bilgi düzeyini uluslararası iletişimlerde doğru aktarabilmenizi sağlar.
- European Registry of Exercise Professionals (EREPS)
- Avrupa Egzersiz Profesyonelleri sistemine kayıt olabilirsiniz ve bu da Avrupa’da çalışma lisansı sağlar.
- Avrupa dışında ABD’de ve Kanada’da bulunan birçok fitness kulübü, ve kar-amacı-gütmeyen kurum da EHFA ile işbirliği içinde olduğundan, bu belgelerin oradaki kurumlar ile de geçerliliği vardır.
FITNESS KULÜPLERİ


İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMİ

Bir fitness tesisinin kalitesi, yalnızca sağladığı ekipman ve mekansal özelliklerle değil, onlardan daha çok, eğitmenlerinin hizmet kalitesi ile değerlendirilebilir. Üyelerine değer veren, yalnızca egzersiz değil, hareketli bir yaşam tarzını benimsemeleri için onlara her türlü desteği sağlamayı öncelik olarak gören kulüpler eğitmenlerine düzenli olarak eğitim imkanı sağlarlar.

Eğitmenin en güncel bilimsel antrenman bilgisine sahip olması, üyelerinin ihtiyaçlarını anlayarak, kendine özgü antrenman hedeflerini belirlemesi, ve en etkili ve güvenli antrenmanı yapabilmesi için Dünya Standartlarında eğitim alması gerektiğini bilirler.

Blue Vision Fitness Akademi, ister tüm eğitimlerin programlanması, ister eğitmenlerin birysel gelişimlerini sağlayarak; İnsan Kaynakları'nın Eğitim ihtiyaçlarına uluslararası güvenilirlik ve kalitede cevap vermektedir.

HOSTING

Blue Vision Fitness Akademi, İstanbul dışından gelen eğitim taleplerini değerlendirmek için 2016 yılı itibariyle İzmir ve Ankara'da da verdiği eğitimlerde Hosting Partnerleri, yani mekan ortakları ile çalışacaktır.PİKARE 2015