Diyetisyenlere Özel Müşteri Değerlendirmesi ve Egzersiz Diyet İlişkisi

diyet1k

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Katılımcılar eğitim programı sonunda, özellikle kilo verme, kilo alma ve kas kitlesi kazanma amacı olan bireylerle çalışırken, çalışmaya başlamadan önce yapılması gereken vücut kompozisyonu değerlendirme yöntemlerini hem teorik hem de uygulamalı olarak öğrenecekler. Ayrıca obezite ve sağlık riski değerlendirme yöntemleri ve risk gruplarına yönelik egzersiz yaklaşımı, diyet egzersiz ilişkisi, kardiyorespiratuar ve kuvvet egzersizlerinin kısa ve uzun vadeli adaptasyonları ile enerji metabolizması ilişkisi hakkında detaylı bilgi sahibi olacaklar. Özellikle diyetisyenler için alternatif vücut yağ oranı hesaplama yöntemlerini kullanmak, düzenli alınan vücut yağ analizi sonuçlarının daha güvenilir olmasını sağlayacak ve hata oranını azaltacak. Ayrıca egzersiz diyet ilişkisini detaylı olarak anlamak, danışanların kalıcı başarıyı yakalamasında önemli rol oynayacaktır.

Eğitime Kimler Katılabilir
Diyetisyenler, fitness, pilates ve diğer tüm spor branş eğitmenleri, fitness eğitmen adayları ve beden eğitimi öğretmenleri.

Eğitim Süresi
1 Gün ( 9 Saat )

Mustafa Savaşan

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi ACE (American Council On Exercise) onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.

WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?