Grup Fitness Kuvvet Antrenmanları Eğitimi

Shot of a fitness group working out at the gym

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Grup Fitness çalışmalarında bir çok ekipman ve aksesuar zaman içerisinde derslere entegre olmuştur. Bu çalışmalar da ayrıca pek çok konsept eğitimler ve yaklaşımlar ortaya atılmıştır. Bu kursta amaç ; müzik kullanım, temel egzersizlerin prensipleri, kuvvet antrenmanların da yaklaşımlar, stüdyolarda ki aksesuarlar ile birleştirilmesi, öğrenciye göre dersin yoğunluğunun değiştirilmesi ve tüm bunların sizler tarafından öğrenilip öğretilmesi üzerine olacaktır. Kurs sonunda sizlerin zaman içerisinde Grup Fitness konsept dersleri verirken, sizin kendi dersinizi yaratmanız asıl hedeftir.

Kurs bitirenlere Fitness Akdemi tarafından ayrıca;
1. BOSU
2. BODY BAR
3. GLIDING Eğitmenlik sertifikaları da verilecektir.

•  Doğru postür için gereklilikler ve genellemeler
•  Egzersiz programlarının güvenli ve etkili olması için temel beceriler
•  Alt ve üst vücut için temel egzersizlerin doğru yapılma şekilleri
•  Grup derslerinde ve Personal Training’de hemen uygulayabileceğiniz yeni egzersizler ve çalıştırma yöntemleri
•  Müşterileriniz için vücut şekillendirici ve vücut kontrolünü geliştirecek egzersiz programları yapma
•  Egzersizlerin fonksiyonel fitness ve denge ile bağlantıları
•  Egzersizleri birleştirme metotları ve güvenli öğretme yöntemleri
•  Fonksiyonel dengenin tanımı ve teorik altyapı
•  Statik ve dinamik hareketlerin doğru uygulamaları
•  Dinamik denge, çeviklik, koordinasyon, stabilite geliştirme yöntemleri
•  Daha iyi postür için denge ve stabilizasyon arttırmaya yönelik egzersizler
•  Stabilite ve hareketliliği arttırmaya yönelik antrenmanlar için egzersizler, sınıf dizaynı ve öğretme metotları
•  Kardiyovasküler, kuvvet ve esneklik, dayanıklılık antrenmanlarına denge zorlayacak egzersizler ve hareketler ekleyerek, ileri düzey gelişim sağlama yolları

Naumman Mazıcıoğlu

Türkiye Cimnastik Federasyonu, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümü, Gedik Üniversitesi Beden Eğitimi fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Kurucusu olduğu Blue Vision firması ile birçok eğitim, festival ve konferanslar düzenlemektedir.

Türkiye’de olduğu kadar İtalya, İngiltere, Ukrayna, Amerika, Bulgaristan, Romanya ve Rusya gibi ülkelerde de dersler vermiş bir eğitmendir. Body Bar, Gliding ve BOSU Master Trainer/Presenter’ı olmasının yanısıra ACE Personal Fitness Trianer, AFAA Group Fitness Trainer/Examiner’ı, STOTT PILATES, IMP/ IR / ICR /IBRL / ACHR /ABRL , NCSF proctor Eğitmenidir.

10-13 Haziran 2010’da Roma’da düzenlenen FitFestival’de bir Türk olarak ilk kez ders vermenin haklı gururunu taşımaktadır; Dünyaca ünlü BOSU Presenters ile birlikte aynı sahneyi paylaşmıştır.

Türkiye’nin ilk özel Fitness Akademisi’ni kurmuş, Türkiye’nin Personal Fitness ile ilgili ilk kitabını çıkarmıştır. American Council on Exercise (ACE) ile yaptığı eğitim partnerliği ile Türkiye’de uluslar arası fitness sertifikasyon sisteminin gelişimini sağlamıştır. Dünyaca Ünlü Pilates Eğitim sistemi olan STOTT PILATES ile anlaşma yaparak Türkiye’de hosting merkezi kurmuştur. Türkiye’de ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Fitness okulunu kurma izni alarak, sektöre farklı bir yön vermiştir. 2018 yılında da National Council on Strength&Fitness’ı (NCSF) Türkiye getirmiştir.

Hillside, Zone, Score Fitness, Paloma Oteller grubuna bağlı Club Marvy gibi bir çok firmaya danışmanlık yapmış olup, aplikasyonlar, bilgisayar sistemleri, CRM programları ile personal training ve diğer sistemlerin uyumlu çalışmalarının sağlanması ile ilgili bir çok çalışmada bulunmuştur.

18 Eylül Cumartesi
10:00 - 18:00 Personal Trainer
2 Ekim Cumartesi
Etkinlik bulunamadı!
WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?