info@fitnessakademi.com | +90 212 351 36 56
HAKKIMIZDA
bluevision fitness akademi


Sporu seven bilinçli ve sağlıklı bir toplum için çalışıyoruz
BLUEVISION FITNESS AKADEMİ

Mavi Vizyon , Türkiye’ nin ilk özel Fitness Akademisi'dir ve Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla eğitimlerini belgelendirmektedir. Türkiye’nin fitness eğitmenliğine ilişkin kapsamlı ilk kılavuz ve eğitim kitabı 'Personal Fitness Trainer', Mavi Vizyon tarafından çıkarılmıştır.

Mavi Vizyon, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ile Fitness Kulüpleri’nin kurulum aşamasından itibaren teknik, yönetimsel, yazılım gibi tüm fonksiyonlarında danışmanlık hizmeti sağlar. Ayrıca sunduğu eğitim ve sınav sistemleri sayesinde Fitness Kulüpleri'nin insan kaynakları konusunda meslek içi eğitim, performans değerlendirme ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Aynı zamanda bu sektörde çalışmak isteyen bireysel müşterilerine de kariyer danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.


Mavi Vizyon, Fitness Sektörünün gelişmesini desteklemek amacıyla Fitness ve Spor Etkinliği Organizasyonu hizmeti de vermektedir. 2014 yılında Üniversite kampüslerinde düzenlenen Be Fit Be Happy etkinlikleri ile gençlerin farklı fitness dersleri ve eğitmenleriyle tanışmaları sağlanmıştır. Yine 2014 yılında ilki düzenlenen ‘Sports and Fitness Festival’, sektörün önde gelen markalarını ve eğitmenlerini fitness meraklılarıyla bir araya getiren başarılı bir platform olmuştur. Ayrıca festival öncesi workshop ve seminerler ile yurtdışından ve Türkiye'den eğitmenlere sertifikalı eğitim olanağı sağlanmıştır.

Misyonu Türkiye'de fitness sektörünün innovasyonu ve gelişmesini sağlayarak, sektörde uluslararası standartta hizmet verilmesi için öncülük etmektir. Mavi Vizyon Organizasyon ve Ticaret, bu misyon çerçevesinde,


  • Sektörün önde gelen spor kulüplerini destekler; yenilikleri uygulamaları için gerekli liderliği sağlar;


  • Bilimsel bilginin sektöre iletilmesinde aracılık eder;
  • Sağlıklı yaşam için egzersizin en iyi uygulamalarının yaygınlaşması için standartlara dair farkındalık yaratır;
  • Fitness sektörünün sağlık sektörünü destekleyebilecek güce ve etkililiğe gelmesi için gerekli ilkeleri yaygınlaştırmak için yayınlar ve etkinlikler düzenler.2005
Naumman Mazıcıoğlu tarafından Mavi Vizyon Organizasyon İstanbul'da bir eğitim, danışmanlık, organizasyon ve ticaret firması olarak kurulmuştur.
2009
American Council on Exercise ile yaptığı ortaklık ile Türkiye’yi uluslararası fitness sertifikasyon sistemleri ile tanıştırmıştır ve 2011 yılından beri Türkiye’de ACE onaylı ‘’Personal Training Eğitimi’’ , ‘’kredi kursları’’ ve ‘’sertifikasyon sınavı ‘’ düzenleme yetkisine sahip ilk ve tek kurum olmuştur.
2011
Dünyaca Ünlü Pilates Eğitim sistemi olan yılında ‘’STOTT PILATES’’ ile anlaşma yaparak Türkiye’ de Hosting merkezi kurmuştur. 2011 yılında İstanbul’daki ilk ‘’Zumba Fitness Eğitmenlik’’ eğitimine ev sahipliği yaparak Türkiyede yaygınlaşmasında öncülük etmiştir.
2012
Faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alarak ‘’Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği’’ belgesi vermeye başlamıştır.
2014
Piloxing derslerinin eğitmen eğitimini Türkiyeye getirmiştir.
2014 yılında ‘’European Health and Fitness Association’’ tarafından denetlenmiş ve Personal Trainer belgesi verme yetkisi kazanmıştır.
Aynı yıl içerisinde ‘’Aerobics and Fitness Association of America’’ tarafından denetlenerek Grup Fitness Eğitmenliği belgesi verme ve Türkiye’de sınav düzenleme yetkinliğine kabul edilmiştir.

EKİBİMİZ

NAUMMAN MAZICIOĞLU
Kurucu

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. Sonrasında 19 yıldan fazla süredir fitness sektöründe yer alan, bu
süre içinde heyecanı, işine adanmışlığı ve coşkulu kişiliğini kaybetmeden hatta günden güne artan enerjisi ve bilgisiyle işini yapmaktadır. Türkiye Jimnastik Federasyonu’nda Öğretim Görevlisi olarak bulunmuştur. Türkiye’ de düzenlenen sayısız organizasyonda ve konferanslarda dersler vermiştir.

Naumman Mazıcıoğlu Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da tanınan; Türkiye’nin ilk ve tek ‘International Presenter’ıdır. İtalya, İngiltere, Ukrayna, Amerika ve Rusya gibi ülkelerde dersler vermiş bir eğitmendir. Body Bar, Gliding ve BOSU Master Trainer/Presenter’ı olmasının yanısıra ACE Personal Fitness Trianer, AFAA Group Fitness Trainer/Examiner’ı, STOTT PILATES, IMP/ IR / ICR /IBRL / ACHR /ABRL Eğitmenidir. Bluevision Fitness Akademi kurucusu ve direktörüdür.
EĞİTİM UZMANLARIMIZ

Blue Vision Fitness Akademi Eğitim içerikleri ve kurs materyalleri, konularında uzman akademisyenlerin katkılarıyla ve akreditasyon kurumlarının standartlarına uygun olarak geliştirilmektedir. Tüm eğitimler alanlarında yetkin Eğitim Uzmanları tarafından verilmektedir.


Prof. Dr. Kamil Özer

Bilim Kurulu Üyesi

Prof. Dr.Turgay Biçer

Bilim Kurulu Üyesi & Spor ve Egzersiz Psikolojisi Eğitim Uzmanı

Prof. Dr. Salih Pınar

Bilim Kurulu Üyesi & Antrenman Bilimleri Eğitim Uzmanı

Doç. Dr. Mehmet Üzel

Bilim Kurulu Üyesi & Anatomi, Biyomekanik ve Spor Yaralanmaları Eğitim Uzmanı

Yrd. Doç. Dr. Gülşah Şahin
Bilim Kurulu Üyesi & Antrenman Bilimleri Eğitim Uzmanı

Yrd. Doç. Dr. Orkun Pelvan

Bilim Kurulu Üyesi & Egzersiz Fizyolojisi Eğitim Uzmanı


Dr. Ahmet Ertaş
Anatomi ve Spor Yaralanmaları Eğitim Uzmanı


Dr. Mustafa Savaşan
Bilim Kurulu Üyesi & Antrenman Bilimleri ve Düzeltici Egzersiz Eğitim Uzmanı

PİKARE 2015