Personal Trainer

Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenlik Kursu

“Personal Fitness Trainer” Sağlık ve Fitness endüstrisinde en hızlı büyüyen mesleklerden biridir. “Blue Vision Fitness Akademi ; Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği Sertifika Program”ı, fitness eğitmenlerinin temel düzeyde bilgilendirilmesi ve aynı seviyede sektörün ihtiyaçlarına göre eğitim düzeyi aynı kişiler yetiştirilmesi amacını gütmektedir.

Blue Vision Fitness Akademi Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği Sertifika Programı sürekli değerlendirilip güncelleştirilmektedir. Bu sayede egzersiz biliminin en son araştırmalarını da kapsayarak, bugünün Fitness profesyonellerini yarışın önünde tutmaktadır.

Blue Vision Fitness Akademi / EREPS / MEB sertifikalı Personal Fitness Trainer olmanın avantajlarından birkaç tanesini aşağıdaki gibi sayabiliriz.

 • Fitness Akademi Türkiye'nin İlk ve Tek MEB onaylı Fitness eğitim kursudur. Programdan başarı ile mezun olan öğrenciler Türkiye'deki Fitness salonları ve merkezlerinde Fitness Eğitmeni olarak kanunen çalışabilirler.
 • Fitness Akademi Türkiye'nin İlk EREPS onaylı eğitim kurumudur. Eğitim sonunda alabileceğiniz EREPS Personal Trainer Level 4 sertifikası ile Dünya'nın 36 farklı ülkesinde yasal olarak eğitmenlik yapabilirsiniz.
 • Blue Vision Fitness Akademi Eğitimi sonunda, MEB ve EREPS sertifikalı eğitmenler başarılı yüzdelerine göre WELLCOACH sisteminde iş imkanı sağlanacaktır.
 • Blue Vision Fitness Akademi Personal Trainer eğitim programımızdan mezun olan eğitmenlerimiz, MACFit kulüplerinin iş başvurularında mülakat garantisine sahip olurlar.

Bu program ile katılımcıların, insanların sağlıklı ve zindelikli yaşam sürmelerine katkı sağlamaları, bu amaçla bilimsel kriterlere uygun program hazırlayabilmeleri amaçlanmaktadır. Programı başarı ile bitiren katılımcılar; Spor Merkezlerinde, Fitness ve Welness Salonlarında, insanların sağlıklı bir yaşam için spor ve egzersiz yapabilmeleri amacıyla kurulmuş her türlü merkezin yanı sıra özel ve bireysel olarak çalışabileceklerdir.

Fitness Akademi Personal Trainer / Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği Sertifika Programı egzersiz bilimindeki son gelişmeleri kapsadığından emin olmak ve Fitness profesyonellerini yarışın bir adım önünde tutmak için sürekli değerlendirilip güncellenmektedir.

Personal Trainer Eğitim Programı İçeriği;

 • Anatomi
 • Beslenme
 • Egzersiz Fizyolojisi
 • Sağlık Taraması
 • Kardiyorespiratuar Fitness
 • Kassal Kuvvet ve Dayanıklılık
 • Özel Popülasyon ve Sağlık Sorunları
 • Katılım ve Motivasyonun İlkeleri
 • İletişim ve Öğretme Teknikleri
 • Esneklik
 • Testler ve Değerlendirme
 • Kas İskelet Yaralanmaları
 • Biyomekanik ve Uygulamalı Kinesiyoloji
 • Kuvvet Antrenman Programlarının Tasarlanması
 • Sağlıklı Bireyler için Program Hazırlama
 • Blue Vision Fitness Akademi / Personal Fitness Trainer Kitabı 560 Sayfa A4 Boyutunda
 • 6 Adet Ara Sınav
 • 50 + 50 Toplamda 100 Soruluk Örnek Test

“Blue Vision Fitness Akademi Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği Sertifika Program Sınavı iki bölümden oluşur. Sınav, Blue Vision Fitness Akademi Genel Kurulu tarafından hazırlanan ve çoktan seçmeli 100 soru şeklinde yapılır. Pratik sınavda ise katılımcıların genel değerlendirme ve uygulama yetenekleri ölçülür.

% 40 Pratik sınav, % 60 Teorik sınav değerlendirmesi sonucu gerekli ortalamalar alınarak sınav sonucu elde edilir. Geçer not alanlara Kurs Bitirme Belgesi düzenlenir. Uygulama sınavında başarısız olanlara bir sınav hakkı daha tanınır.

Müşteri Değerlendirmesi

20%

A. Sağlık/Tıp bilgilerini öğrenmek.
B. Müşterinin beklentileri, tercihleri, motivasyonu ve hazır olup olmadığını değerlendirmek.
C. Detaylı hayat tarzı ve egzersiz geçmişini öğrenmek.
D. Uygun temel ölçümleri yapmak.

Program Dizaynı

21%

A. Müşteri değerlendirmesinin sonuçlarını yorumlamak.
B. Müşteri için objektif, ulaşılabilir belirli hedefler koymak.
C. Uygun Fitness parametreleri belirlemek.
D. Sağlıkla ilgili risk faktörlerini belirtmek.

Program Uygulaması

29%

A. Güvenli ve etkili egzersiz teknikleri öğretmek.
B. Fiziksel aktiviteyi arttıracak stratejiler öğretmek.
C. Uygun değişiklikler yapmak.
D. Egzersiz bağımlılığını arttırmak.

Uygulamalı Bilimler

15%

A. Egzersiz fizyolojisi
B. Kineziyoloji ve uygulamalı biyomekanik
C. Anatomi
D. Motor öğrenme/kontrol
E. Beslenme ve sağlıklı yeme
F. Madde kullanımı ve kötüye kullanma
G. Kilo kontrolü
H. Stresle baş etme
I. Temel Davranış Bilimler

Profesyonel Rol

15%

A. Acil prensip, plan ve prosedür
B. Uygulama sahası, alanı
C. Yasal sorumluluk
D. Ahlaki sorumluluklar
E. Belgeler

Personal Trainer Eğitmenlik Kursuna 18 yaşını doldurmuş, en az lise diplomasına sahip herkes katılabilir. Kayıt için istenen evraklar ;

İkametgah

Sağlık Raporu

Adli Sicil Kaydı

Diploma Fotokopisi / Öğrenci Belgesi

4 Adet Fotoğraf

Personal Trainer Online/Uzaktan Eğitim, paket tablosunda görülebileceği üzere NCSF veya EREPS onaylı olarak alınabilir.

Fitness Akademi 5 yılı aşkın süredir online eğitim vermektedir. Yaratmış olduğumuz online sistemimiz ile bilgisayarınızdan, telefonunuzdan, tabletinizden istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Online Sitemimizde;

 • Kayıtlı ders videolarına,
 • Fitness Akademi Personal Trainer kitabına,
 • Ders sunumlarına
 • Soru örneklerine
 • Fitness Akademi çalışma kitabına

ulaşabilir ve aşamalı şekilde eğitim alabilirsiniz.

Online Eğitim süreci, yerinde eğitim ile beraber devam eder, her haftasonu yapılacak derslere canlı olarak katılabilir ve daha sonra bu dersleri kayıt olarak izleyebilirsiniz.

Kurs sonunda yapılacak olan NCSF sınavı türkçe olarak ofisimizde yapılmaktadır. İsteyen öğrenciler NCSF sınavına ingilizce olarak evlerinde veya bulundukları şehirde (sınav merkezimiz var ise) katılabilirler. EREPS sınavı için bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

05332713344 nolu telefondan bize ulaşarak ücretsiz online deneme hesabı açabilirsiniz.

Katılımcı Yorumları

Filiz Akın
MACFit Personal Trainer
Sektöre giriş yapar yapmaz ilk aldığım eğitim MEB onaylı Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam sertifikası ve Ereps belgesiydi. Bu eğitim gelişimim için adeta bir temel oluşturdu. Kurumu gözümde diğerlerinden farklı kılan, her konuya alanında en uzman kişilerin seçilmiş olmasıydı. Kadavra bile gördük(!) benim gibi sektöre sonradan dahil olan bir eğitmen için oldukça yeterli bir eğitimdi ayrıca gerçekten çalışır ve emek verirseniz bu kurum sizi her zaman bilgi birikimiyle desteklemeye devam ediyor, diğerlerinden farklı kılan da bu iletişimi sıcak tutmaları ve gerçekten sektörü bir üst seviyeye taşımak için tüm ekibin her eğitimde ; her yeni yetişen eğitmen için heyecanlı ve istekli oluşu. Bu eşsiz vizyon ve emek için Naumman Hoca ve ekibine sonsuz teşekkürler.
Cemre Kocaay
NCSF Personal Trainer
Fitness Akademi ve Naumman hoca bu sektörde, eğitmenlik adına tüm parametrelerde gelişmemi ve öğrenmeme olanak sağladı. Neredeyse çalıştığım her kurumda Cv’im ile öne çıkmamı ve yapılan puanlamalarda iyi bir derece almamı sağladı. Hala eğitim almaya ve irtibatta olmaya devam ediyorum. Yurt dışına çıkmadan bana Türkiye’de eğitim alma olanağı sundukları için teşekkür ediyorum. Yapılan eğitimler dünya standartlarında ve tamamen güncel. Kendi bakış açınızı yaratmak ve bir felsefe öğrenmek istiyorsanız mutlaka Fitness Akademi’nin kapısını çalın. Teşekkürler Naumman hoca!
Bora Demircioğlu
ACE-PT
Kısaca ve tüm samimiyetimle söylüyorum: Mükemmel bir kurs! Bu kursta herhangi bir sorunuzun cevapsız kalması imkansız. Son derece keyifli kurs döneminden sonra sertifika sınavını ilk seferde geçtim. Naumman Hoca, sınavı geçtikten sonra da hep yanımda oldu ve beni öylesine bir işe değil, çok güzel bir işe girmemi sağladı. Ne zaman yardım istesem bütün kurs hocaları da yanımda olmuşlardır ve tabii en başta Naumman Hoca! Kendinizi geliştirmek ve Türkiye’ deki mevcut spor salonu kültürünü daha yüksek bir seviyeye getirmek istiyorsanız Blue Vision Fitness Akademi’yle mutlaka görüşün. Naumman Hoca ve ekibi: iyi ki varsınız her şey için çok teşekkürler!
WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?