Pilates Instructor

İyi bir pilates eğitmeni olabilmek için insan bedenini iyi anlamanız ve gözlemlemeniz, pilates ilkelerini içselleştirmeniz ve bu bilgileri hareketlere aktarabilmeniz gerekir. O yüzden programlarımızda anatomi, biyomekanik, kassal sakatlıklar, fizyoloji, beslenme, sağlık taraması, üye ilişkileri gibi ön eğitimlerle sizleri pilates eğitmenliğine hazırlıyoruz.

Bu eğitimler sonrası bütçenize ve zamanınıza göre isterseniz tüm ekipmanlar ile ilgili eğitim modüllerini içeren (Mat, Reformer, Cadillac/Trapeze, Chair, Barrel) “Pilates Eğitmenliği” programına katılabilir, isterseniz sadece Mat ekipmanı ile ilgili eğitim modüllerini alarak “Mat Eğitmeni” ya da sadece Reformer ekipmanı ile ilgili eğitim modüllerini alarak “Reformer Eğitmeni” olabilirsiniz.

Uluslararası standartlar gereğince, Pilates Eğitmenliği öncesinde Anatomi, Biyomekanik, Fizyoloji, Beslenme, Sağlık Taraması, Kassal Sakatlıklar ve İletişim derslerini içeren, toplam 52 saatlik modülümüz.

Pilatesi doğru uygulayabilmek için mutlaka bilmemiz gereken hareket prensiplerinin anlatıldığı bir bölümdür.

 • Nefes,
 • Omurga mobilizasyonu/stabilizasyonu,
 • Skapular stabilizasyon/ mobilizasyon
 • Ekstemitelerde ağırlık taşıma,
 • Lumbopelvik stabilizasyonu ,
 • Kalça eklem ayrıştırması,
 • Tüm pozisyonlarda nötr omurgayı bulma
 • Postür analizi gibi konular, derinlemesine işlenir.

Mat Modül 1 ve 2’den oluşur.

Tüm modüllere katılamayan, bulundukları yerde Pilates ekipmanı olmayan kişiler veya yalnızca evlerinde pilates yapmak isteyenler için mükemmel bir programdır. Her biri 12 saat olan iki modülden oluşur.

Bu eğitimi tamamladığınızda (12 Saat) ;

-Başlangıç ve orta seviye pilates hareketlerini

-Postür analizi yapmayı,

-Postür analizine göre doğru hareket seçimleri ile kişiye başlangıç seviyesinde özel ders planlamayı,

-Postürel bozuklukları,

-Öğretme tekniklerini,

-Pilates hareketi ilkelerini  ve bu ilkelerin program içindeki hareketlere entegrasyonunu,

-Öğrenilen hareketlerle grup mat dersi vermeyi

-Omurga anatomisini ve biyomekaniğini öğrenir, derslerinizde bu bilgileri kullanabilir hale gelirsiniz.

Modül 1 mat eğitimi sonrası 15 saat ders verme, 15 saat ders izleme, 10 saat kişisel pratikten oluşan staj saatlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Bu eğitimi tamamladığınızda (12 Saat) ;

-Pilates repertuvarında olan orta ve ileri seviye hareketleri,

-Başlangıç, orta ve ileri seviye ders programlamayı,

-Hareket prensiplerini, orta ve ileri seviye hareketlere adapte etmeyi

-Omurga patolojilerine ait bilgileri ve bu bilgiler ışığında hareketleri nasıl modifiye edeceğinizi  öğrenirsiniz.

Modül 2 mat eğitimi sonrası 15 saat ders verme, 15 saat ders izleme, 10 saat kişisel pratikten oluşan staj saatlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Reformer 1 (12 saat) ve Reformer 2 (12 saat) olmak üzere 2 modülden oluşur.

Bu program öncesi Mat eğitmenliği programını ya da PMA onaylı başka bir pilates okulunun Mat eğitmenliği programını bitirmiş olmanız gerekmektedir.

Bu eğitimi tamamladığınızda (12 Saat) ;

-Reformer ekipmanının kurulumunu, yaylarını ve kullanımını,

– Başlangıç seviyesi ve orta seviye reformer hareketlerini

-Reformer üzerinde akıcı ders planlama örneklerini

-Pilates hareket ilkelerinin reformer hareketlerine entegrasyonunu

-Omurga patolojilerini , bu patojilere uygun modifikasyonları ve ders programlamayı öğrenmiş olursunuz.

Modül 1 reformer eğitimi sonrası 15 saat ders verme, 15 saat ders izleme, 10 saat kişisel pratikten oluşan staj saatlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Bu eğitimi tamamladığınızda (12 Saat) ;

-Reformer üzerinde orta ve ileri seviye pilates hareketlerini

-Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye doğru ders planlama tekniklerini,

-Hamilelik sürecinde güvenli egzersiz yaklaşımını ve hamilelik  dönemlerine göre alınması gereken önlemleri öğrenmiş olursunuz.

Modül 2 reformer eğitimi sonrası 15 saat ders verme, 15 saat ders izleme, 10 saat kişisel pratikten oluşan staj saatlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Pilates Eğitim programlarımızı sonunda:

 • Pilates prensiplerini öğrenir ve hareket içindeki bu prensipleri analiz edebilir,
 • Postür analizi yapabilir, yaptığınız postür analizine göre ders programlayabilir,
 • Bireysel ve grup ders akışları tasarlayabilir,
 • Anlatım teknikleri ile nasıl ders vereceğinizi öğrenebilir,
 • Omurga ve eklem problemleri ile ilgili kontrendike durumları öğrenip, bu bilgiyi derslerinizde kullanabilirsiniz.
 • Tüm ekipmanlara özel yada yalnızca seçtiğiniz ekipmana ait başlangıç , orta ve ileri seviye hareketleri öğrenmiş olursunuz. (mat, reformer, chair, Cadillac/trapeze, spine corrector, barrel)
Naumman Mazıcıoğlu

Türkiye Cimnastik Federasyonu, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümü, Gedik Üniversitesi Beden Eğitimi fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Kurucusu olduğu Blue Vision firması ile birçok eğitim, festival ve konferanslar düzenlemektedir.

Türkiye’de olduğu kadar İtalya, İngiltere, Ukrayna, Amerika, Bulgaristan, Romanya ve Rusya gibi ülkelerde de dersler vermiş bir eğitmendir. Body Bar, Gliding ve BOSU Master Trainer/Presenter’ı olmasının yanısıra ACE Personal Fitness Trianer, AFAA Group Fitness Trainer/Examiner’ı, STOTT PILATES, IMP/ IR / ICR /IBRL / ACHR /ABRL , NCSF proctor Eğitmenidir.

10-13 Haziran 2010’da Roma’da düzenlenen FitFestival’de bir Türk olarak ilk kez ders vermenin haklı gururunu taşımaktadır; Dünyaca ünlü BOSU Presenters ile birlikte aynı sahneyi paylaşmıştır.

Türkiye’nin ilk özel Fitness Akademisi’ni kurmuş, Türkiye’nin Personal Fitness ile ilgili ilk kitabını çıkarmıştır. American Council on Exercise (ACE) ile yaptığı eğitim partnerliği ile Türkiye’de uluslar arası fitness sertifikasyon sisteminin gelişimini sağlamıştır. Dünyaca Ünlü Pilates Eğitim sistemi olan STOTT PILATES ile anlaşma yaparak Türkiye’de hosting merkezi kurmuştur. Türkiye’de ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Fitness okulunu kurma izni alarak, sektöre farklı bir yön vermiştir. 2018 yılında da National Council on Strength&Fitness’ı (NCSF) Türkiye getirmiştir.

Hillside, Zone, Score Fitness, Paloma Oteller grubuna bağlı Club Marvy gibi bir çok firmaya danışmanlık yapmış olup, aplikasyonlar, bilgisayar sistemleri, CRM programları ile personal training ve diğer sistemlerin uyumlu çalışmalarının sağlanması ile ilgili bir çok çalışmada bulunmuştur.

Mustafa Savaşan

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi EREPS onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.

Tılsım Okay

“Balanced Body Comprehensive Pilates Instructor” olduktan sonra, bu süreçte 4000 saatten fazla özel ve grup dersi verdi. Son olarak Amerika’da master hocalık eğitimini tamamlayıp, Balanced Body Faculty Member ünvanını elde etti ve sonrasında BBU’nun (Balanced Body University) İzmir’deki eğitmenlik eğitimlerini vermeye başladı. Ayrıca Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun İzmir’de gerçekleşen “Pilates Eğitmenliği” sertifika programında eğitmen olarak görev aldı. Son olarak 2017 yılında “Pilates Method Alliance Certified Pilates Teacher” sertifikasına hak kazanarak, bu sertifikaya sahip Türkiye’deki dört Pilates eğitmeninden biri oldu.

WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?