Postür Analizi / Core-Denge Değerlendirme ve Egzersizleri

coredenge

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Eğitim Süresi: 1 Gün (5 Saat)

Eğitim yöntemi: Online

Eğitim saatleri : 11:00 – 13:00 / 14:00 – 17:00

Eğitim Açıklaması :
Core ve denge, sağlıklı bir anatomik yapı, iyi postür ve performans ile doğrudan ilişkilidir. Merkezi core kaslarının güçlü olması ve tüm kinetik zincir boyunca eklemsel stabilizatörlerin dengeli gelişimi iyi bir postür, iyi bir denge ve potansiyel gücün maksimum kullanımında önemli faydalar sağlar. Katılımcılar eğitim programı sonunda, merkezi core sisteminin, derinden yüzeye, yukarıdan aşağıya yada tam tersi, çapraz ilişkilerini ve insan hareket sistemi üzerindeki etkilerini öğrenecek. En temel düzeyden ileri seviyeye kadar core ve denge antrenman yaklaşımını ve uygulama örneklerini öğrenecekler. Öğrenecekleri bilgileri hazırlayacakları antrenman programlarına yansıtarak üye yada sporcularının potansiyel güçlerini daha iyi kullanmalarını sağlarken daha da önemli olan sakatlanma risklerini en az seviyeye indirebileceklerdir.

Eğitime Kimler Katılabilir: Daha iyi bir duruşa sahip olmak isteyen, sırt ve bel ağrısı şikayeti olan yada korunmak isteyen herkes. Postür analizi, koruyucu ve düzeltici egzersizler konusunda uzmanlaşmak isteyen, fitness eğitmenleri, diğer spor branşları antrenörleri, beden eğitimi öğrencileri ve öğretmenleri, fitness eğitmen ve branş antrenörü adayları.

Mustafa Savaşan

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi EREPS onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.

Etkinlik bulunamadı!
WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?