Postür Analizi / Dinamik Postür Analizi

Dinamikpostur

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Eğitim Süresi: 1 Gün (6 Saat)
Eğitim Yöntemi : Online
Eğitim Saatleri : 11:00 – 13:00 / 14:00 – 17:00

Eğitim Açıklaması :

Dinamik postür analizi, iyi postüre sahip olmak isteyen herkesin ve özellikle ebeveynlerin çocuklarının sağlıklı gelişimleri için farkındalığını artıran bir eğitim olmakla birlikte, bu konuda uzmanlaşmak isteyen fitness profesyonelleri ve diğer tüm spor branş antrenörlerine yönelik hazırlanmış on(10) modülden oluşan uzmanlık eğitiminin bir parçası olarak dizayn edilmiştir. Katılımcılar eğitim programı sonunda, hareket halindeyken tüm vücudun ideal hizalanmalarının nasıl olması gerektiğini öğrenecek, hizalanması bozulan vücut bölümlerini belirleyebilecek ve bu durumun diğer vücut bölümlerine, insan hareketlerine ve spor performansına olan olumsuz etkilerini, kas dengesizliklerini, denge ve core bölgesi ihtiyaçlarını öğrenecek. Bu eğitim programı içinde ek olarak, Gray Cook’un fonksiyonel hareket değerlendirme test bataryası (FMS) özel bölüm olarak ele alınmakta ve sakatlanma riskini değerlendirmeyi sağlayan puanlama sistemi ile birlikte fitness hareket değerlendirmeleri ile nasıl bağlantı kurulacağı öğretilmektedir.

Eğitime Kimler Katilabilir :

İyi postür hakkında eğitim almak isteyen ve daha iyi bir duruşa sahip olmak isteyen herkes. Postür Analizi ve Postürel Egzersizler konusunda uzmanlaşmak isteyen, fitness eğitmenleri, diğer spor branşları antrenörleri, beden eğitimi öğretmenleri, anaokul ve ilkokul öğretmenleri, fitness eğitmen ve branş antrenörü adayları.

Eğitim İçeriği :

1- İşlevsel hareketin tamımlanması ve hareket verimliliğini etkileyen faktörler
2- Eklemler arası mobilite ve stabilizasyon ilişkisi
3- İşlevsiz hareket, kompenzasyon ve ağrı ilişkisi
4- Ağrı değerlendirme testleri
a- Boyun
b- Omuz
c- Bel
5- Fonksiyonel Hareket Değerlendirmeleri özel bölüm.
– Gray Cook’un fonksiyonel hareket değerlendirme test bataryası (FMS)
6- Dinamik Postür (Hareket)
a- Standard Squat değerlendirmesi
b- Overhead Squat değerlendirmesi
c- Kalça, Diz ve Lomber Dominantlığın Değerlendirilmesi
d- Hurdle Step Değerlendirmesi
e- Omuz İtiş ve Çekiş Değerlendirmeleri
f- Ayakta Kablo Çekiş Testi
g- Ayakta Dumbbell Press Testi

Mustafa Savaşan

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi EREPS onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.

Etkinlik bulunamadı!
WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?