Postür Analizi / Esneklik Antrenman Yöntemleri

Ekran Görüntüsü (426)

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Eğitim Süresi: 1 Gün (6 Saat)

Eğitim yöntemi: Online

Eğitim saatleri : 11:00 – 13:00 / 14:00 – 17:00

Eğitim Açıklaması :
Esneklik antrenmanı, gerek fitness düzeyi düşük gerekse de iyi antrenmanlı bireylerde çeşitli nöromüsküler yaralanmaların önlenmesi ve performansın artırılması için giderek önemi artmaktadır.Yeterli esneklik ve eklem hareketine sahip olmayan bireylerin yaralanma riski artarken, bu eksiklikler giderilene kadar kişisel fitnes hedeflerine ulaşamayabilirler veya potansiyel güçlerini performanslarına yansıtamayabilirler. Ayrıca esnekliğin ön plana çıktığı bazı spor branşları için bu özelliğin geliştirilmesi kritik önem taşır.

Kişisel antrenörlerin ve branş antrenörlerinin, bütünleşik bir antrenman programını doğru bir şekilde tasarlayabilmeleri için esneklik antrenmanının prensiplerini anlamaları önemlidir.Esneklik çalışmaları sonucu tüm hareket düzlemlerinde optimum yumuşak doku uzayabilirliği elde etmek için çeşitli esneklik tekniklerinin kademeli olarak veya birlikte  kullanılması gereklidir.

Katılımcılar eğitim sonunda, esneklik kavramları ve esnekliği etkileyen faktörleri öğrenecek, literatürdeki tüm uygulama yöntemlerini, egzersiz örneklerini, doğru uygulama tekniklerini, uygulama amaçlarını ve ne zaman uygulanması gerektiğini öğrenecekler. Ayrıca farklı uygulama yöntemlerinin avantaj ve dez avantajlarını öğrenecekler.

Eğitime Kimler Katilabilir: Daha iyi bir duruşa sahip olmak isteyen herkes. Postür analizi ve koruyucu ve düzeltici egzersizler konusunda uzmanlaşmak isteyen, fitness eğitmenleri, diğer spor branşları antrenörleri, beden eğitimi öğrencileri ve öğretmenleri, fitness eğitmen ve branş antrenörü adayları.

Mustafa Savaşan

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi EREPS onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.

WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?