Postür Analizi / Fonksiyonel Anatomi ve Egzersiz Uygulamaları

ppp4

Ön Kayıt

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Eğitim Süresi: 1 Gün (6 Saat)

Eğitim yöntemi: Online

Eğitim saatleri : 11:00 – 13:00 / 14:00 – 17:00

Eğitim Açıklaması :

Fonksiyonel anatomi ve örnek egzersiz uygulamaları eğitimi, öğrencilen anatomik kavram ve terimleri kolaylıkla anlamasını, tüm vücut kaslarının yapılarını, bulundukları yerleri, işlevlerini, yapıştığı kemikleri, aktive eden sinirleri öğrenmelerini sağlar. Aynı zamanda her kas grubu için örnek egzersiz uygulamaları ile herhangi bir hareket sırasında çalışan agonist, antagonist ve sinerjist kas gruplarının birbiri ile etkileşimini öğrenirler. Bu eğitim tüm spor branşlarında hizmet veren antrenörler için temel niteliğindedir. Sağlık ve performans için vücuttaki kas gruplarını dengeli şekilde çalıştırmak hayati önem taşır. Bunun mümkün olabilmesi için fonksiyonel anatominin çok iyi bilinmesi gerekir.

Eğitime Kimler Katilabilir: Vücut hareket sistemi ile ilgili eğitim almak isteyen herkes. Postür Analizi ve Postürel Egzersizler konusunda uzmanlaşmak isteyen fitnes eğitmenleri, diğer spor branşları antrenörleri, beden eğitimi öğrencileri ve öğretmenleri, anaokul ve ilkokul öğretmenleri, fitness eğitmen ve branş antrenörü adayları.

Mustafa Savaşan

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Bilimleri Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Fitness sektöründe 25 yılı aşkın bir sürede antrenör, yönetici ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Eğitim alanında halen Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak, Fitness ve Vücut Geliştirme ihtisas dersleri, Fonksiyonel Antrenman, Fitness Merkezi Yönetimi ve Fitness Pazarlama derslerini vermektedir. 2012 yılından beridir Blue Vision Fitness Akademi çatısı altında, NCSF (Natıonal Council On Strength & Fıtness) Personal Fitness Trainer sertifika programı, Hipertrofi, Statik ve Dinamik Postür Analizi, Postürel Problemler için Uygun Egzersiz Programlama Ve Uygulamaları, Fitness Antrenman Program Dizaynı gibi EREPS onaylı kredi ve antrenör gelişim kurslarının eğitimcisidir.

WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?