Sıkça Sorulan Sorular

18 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olan herkes eğitime katılabilir.
Eğitime katılım için sporcu geçmisinizin bulunmasına gerek yoktur. Başlangıçtan itibaren temel bir eğitim aldığınız için bir Personal Trainer’ın bilmesi gereken tüm bilgileri bu eğitimde öğreneceksiniz.
Eğitime katılım için BESYO mezunu olmanıza gerek yoktur. En az lise mezunu olan herkes eğitime katılabilir.

Hayır , herhangi bir muhafiyet durumu bulunmamaktadır ve %80 oranında katılım zorunluluğu vardır. Aksi halde sınavlara girme hakkınız bulunmamaktadır.

Hayır, sınavlardan başarısız olma durumunda belirtilen tekrar sınav ücretlerini ödeyerek sadece sınava girebilirsiniz. 2 sınav hakkınız bulunmaktadır.

Ereps akreditasyonunun süresi 1 yıldır. Yenilemek ve 1 yıl daha uzatmak için 40 euro yıllık akreditasyon ücreti ödemeniz yeterlidir. Herhangi bir sınav veya eğitim yoktur. Akreditasyonunuzu süresi dolmadan yenilemeniz gerekmektedir. Aksi halde tekrar sınava girmeniz gerekebilir.

Amerika’da ve Avrupa’da tüm fitness sertifikalarının geçerlilik süreleri 2(iki) yıldır.
Eğer sertifika geçerlilik sürenizi 2 (iki) yıl daha uzatmak istiyorsanız , sertifikanız geçerliliğini yitirmeden iki yıllık süre içerisinde toplamda 10 Kredi toplamanız gerekmektedir. Bu kredileri tarafımızca düzenlenen workshoplardan, uzmanlık eğitimlerden alabilirsiniz. 1 kredi demek 2 saatlik bir eğitimdir. Buna istinaden 10 kredi alabilmeniz için toplam da 20 saatlik eğitim tamamlamanız gerekmektedir. Sertifikanızı yenilemek için tekrar sınava girmiyorsunuz. Eğer geçerliliğini yitirmiş, süresi dolmuşsa ve yenilememişseniz belli bir süre sonra yenilemenize izin verilmemektedir ve tekrardan sınava girmeniz gerekmektedir. Bu sebeple mutlaka 2(iki) yıllık süre dolmadan kredi toplayarak belge sürenizi 2(iki) yıl daha uzatabilirsiniz.

MEB sertifikasyonunun herhangi bir geçerlilik süresi yoktur.

Eğitim takvimimiz içerine koyduğumuz Sağlık Bakanlığı Temel İlk Yardım eğitim kursumuz bulunmaktadır. Bu kurs toplam 2 gün ( 16 saat ) sürmektedir. Daha sonrasında Sağlık Bakanlığının atadığı bir tarihde sınava girilmektedir. Sınav eğitimi tamamladığınız tarihden sonra 1(bir) ay içerisinde mutlaka yapılmaktadır. Dilerseniz açmış olduğumuz bu kursa katılarak geçerli bir İlk Yardım/CPR belgesine sahip olabilirsiniz. Eğer mevcutta gerçeliliği devam eden bir İlk Yardım/CPR belgesine sahipseniz bu eğitimden muhafsınızdır. Ayrıca dileyenler dışarıdan herhangi bir kurumdan da bu eğitimi alabilirler.

Kurumumuz gerek Amerika Birleşik Devletleri gerekse Avrupa Birliğinin standart ve yeterliliklerini uyguladığı için mutlaka geçerli bir İlk Yardım/CPR belgenizin olması gerekmektedir. Geçerli bir ilk yardım/CPR belgesine sahip olmayanlar NCSF veya EREPS sınavına kabul edilmemektedirler.

Kurumumuz 2018 yılından bu yana NCSF (National Council on Strength&Fitness)’ın Türkiye’deki partnerliğini yapmaktadır. NCSF Amerika’nın önde gelen Fitness sertifikasyon kurumlarından biridir. NCSF sertifikası dünyanın birçok ülkesinde tanınan ve geçerliliği olan bir sertifikadır. Bunun yanı sıra kurumumuz 2014 yılında Europe Active’e bağlanmıştır ve Avrupa Birliği’nden akreditelidir. Europe Active, Avrupa’da tüm ülkelerin bağlı olduğu, fitness profesyonellerine yönelik standartların ve yeterlilikleri belirleyen en üst düzey kurumdur. Bu sayede bu sertifikaya sahip olanlar gerek Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerde gerekse Dubai, Katar, Kuveyt gibi ülkelerde Personal Trainer olarak çalışma yetkisine sahiptir.
Kurumumuz ‘’Özel Kişiye Özel Sağlıklı Yaşam ve Zindelikli Eğitmenlik Kursu’’ adı altında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır. Eğitim sonunda başarılı olmanız durumunda Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifikaya sahip olacaksınız. Sahip olacağınız bu sertifika ile Türkiye’deki tüm spor merkezlerinde, Fitness ve Wellness salonlarında insanların sağlıklı bir yaşam için spor ve egzersiz yapabilmeleri amacıyla kurulmuş her türlü özel ya da bireysel kurumlarda kanunen çalışabilirsiniz.
WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?