Temel İlk Yardım Eğitimi

ty_350x200_1

Temel İlk Yardım kursu, İlkimsin Sağlık Eğitim Danışmanlık firması ile ortak yapılmaktadır.

Her seviyede fitness eğitmeni ve antrenörün çalışmaları esnasında müşterileri için riskli olabilecek durumları önceden belirleyebilmesi, gerekli önlemleri alması ve acil durumlarla başedebilecek bilgi ve becerilere sahip olması gereklidir. Fitness Akademi’de tüm sertifika programları için güncel ilk yardım belgelerinin olması, suni solunum ve kalp masajı uygulama ve varsa otomatik defibrillator cihazı kullanma becerisine sahip olması önkoşulu vardır.

Sağlık Bakanlığı’nca ilk yardım eğitim ve belgesi alabileceğiniz 16 saatlik kurs, eğitmen olmak isteyen veya eğitmenlik belgelerinin geçerlilik süresini uzatmak isteyenlere temel bilgi ve becerileri kazandırmanın yanında, belgeli İlkyardım Uygulayıcısı olmalarını sağlamaktadır. Belge almak için Bakanlık tarafından denetlenen yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olma koşulu vardır.

  • İlkyardım hakkında genel bilgiler ve tanımlar;
  • İlkyardımın öncelikli amaçları ve temel uygulamaları;
  • İlkyardımın ABC’si
  • Olay yeri ve yaralının değerlendirilmesi;
  • Temel yaşam desteği, yapay solunum ve dış kalp masajı;
  • Heimlich manevrası;
  • Kanamalar, şok, yaralanmalar, yanık, donuk ve sıcak çarpmaları, kırık, çıkık ve burkulmalar, zehirlenmeler, yanık, donma, sıcak çarpması ve boğulmalarda ilk yardım
  • Bilinç kaybı, hipoglisemi, sarakrizinde müdahaleler

Bu kurs sonunda; acil durularda ilk yardım müdahalesi gerekliliğini değerlendirebilecek, yapılması gerekenleri doğru sıralama ile uygulayabileceksiniz.

Eğitimi tamamlayan öğrenciler hem teorik hem pratik olarak, Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği sınava girerler. Sınavdan başarılı olan öğrenciler 3 yıl geçerli olan ilk yardım sertifikası almaya hak kazanırlar. 3 yılın sonunda, sertifika tarihinin uzatılması için bir gün temel ilk yardım eğitimine katılmak yeterlidir.

WeCreativez WhatsApp Support
Fitness Akademi ekibi senin için hattın diğer ucunda, aklına takılan her şeyi bize sorabiliriz.
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabiliriz?